Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

Wielkie trąbienie z lanckorońskiego wzgórza

2021-06-10
/ Anna Witalis-Zdrzenicka /
Odliczamy godziny do lanckorońskiego „wielkiego trąbienia”, czyli Festiwalu hejnalistów. W niedzielę 13 czerwca w samo południe trębacze, trombiści i sygnaliści zagrają od ruin lanckorońskiego zamku tak donośnie, że słychać ich będzie na Zamczysku w Myślenicach i w opactwie w Tyńcu (w razie deszczu trąbić będą w ośrodku kultury, ale za to słychać ich będzie w ruinach lanckorońskiej twierdzy). Później wspólnie przemaszerują, trąbiąc i wyprawiając igrce, na rynek w Lanckoronie, by zdążyć na koncert finałowy i dowiedzieć się kto wygrał. Prowadzić ich będą konfederaci barscy z Sanoka. 
 

"Twierdza Lanckorona" - wystawa - wykład i nagrody dla laureatów

2021-06-10
/ Anna Witalis-Zdrzenicka /
Muzealne spotkanie w piątek 4 czerwca, podczas którego dr Piotr Sadowski wygłosił wykład o roli twierdzy Lanckorona w konfederacji barskiej, a uczniowie - laureaci części literackiej i quizu historycznego interdyscyplinarnego konkursu gminnego "Twierdza Lanckorona" otrzymali nagrody i gratulacje - opisaliśmy i obfotografowaliśmy zaraz po wydarzeniu. Dziś zapraszamy na film przygotowany przez Małgorzatę Mirek.
 

530.699,17 zł dla potrzebujących dzieci i podziękowania od Rajdu Koguta

2021-06-10
/ Małgorzata Dziadkowiec /
530.699,17 zł zebrał Rajd Koguta na potrzebujące dzieci oraz fundacje, które je wspierają. Za pomoc naszego GOK-u w tym przedsięwzięciu otrzymaliśmy od organizatorów sympatyczne podziękowanie.
 

Gratulacje i czeki od Zarządu Województwa Małopolskiego

2021-06-08
/ Anna Witalis-Zdrzenicka /
Przedstawiciele gminy, GOK-u, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lanckorońskiej i Intrady - Towarzystwa Przyjaciół Orkiestry Dętej w Lanckoronie w poniedziałek 7 czerwca otrzymali gratulacje i czeki na dofinansowanie swoich projektów od wicemarszałek Iwony Gibas podczas uroczystego spotkania w Dworze z Drogini w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie.

 

Festiwal hejnalistów na zamku w Lanckoronie 13 czerwca 2021 r.

2021-05-15
/ Małgorzata Dziadkowiec / 
Zapraszamy muzyków orkiestr i zespołów dętych różnych formacji oraz instrumentalistów indywidualnych do udziału w konkursie hejnalistów w ruinach zamku w Lanckoronie w niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00. Oczekujemy na wykonawców różnego rodzaju hejnałów, sygnałów, fanfar itp. Festiwal będzie miał formę konkursową i zakończy się koncertem finałowym w Rynku z udziałem różnych orkiestr.

 

Lanckorona - Festiwal hejnalistów - konfederacja barska w Radio Kraków

2021-06-08
/ Małgorzata Dziadkowiec /
W audycji Radia Kraków "Pejzaże Regionalne", w niedzielny poranek 6 czerwca, gościem redaktora Jana Stępnia była Anna Witalis-Zdrzenicka. Rozmawiający przypomnieli związki Lanckorony z konfederacją barską, mówili o wydarzeniach odbywających się w Lanckoronie w orbicie tej rocznicy i zapowiadali Festiwal hejnalistów w Lanckoronie w najbliższą niedzielę. 
 

Twierdza Lanckorona - wystawa w Muzeum z wręczeniem nagród i wykładem

2021-06-05
/ Anna Witalis-Zdrzenicka /
Nareszcie, po ponadrocznej przerwie covidowej, możliwe było zorganizowanie wystawy w Muzeum. Poświęcona była oczywiście Twierdzy Lanckorona w czasie konfederacji barskiej. Towarzyszył jej wykład dr. Piotra Sadowskiego. Była to też doskonała okazja do wręczenia nagród laureatom gminnego konkursu interdyscyplinarnego i podziękowań nauczycielom pracującym w jury.

 

Dzień Dziecka w GOK-u

2021-06-02
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy niespodzianki zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka dla uczestników zajęć plastycznych oraz baletkowa.
 

Oyama Karate Sokół w GOK-u

2021-06-02
/ sensei OSU /
W poniedziałek 31 maja Klub Sportowy Oyama Karate Sokół oraz GOK Lanckorona zorganizowali drugi etap Pucharu "Sokóła" dla dzieci i młodzieży (z powodu obostrzeń sanitarnych bez udziału publiczności). 
 

Wystawa i wykład w muzeum - Twierdza Lanckorona w okresie konfederacji barskiej

2021-05-29
/ Anna Witalis-Zdrzenicka /
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lanckorońskiej i GOK w Lanckoronie serdecznie zapraszają na wystawę „Twierdza Lanckorona w okresie konfederacji barskiej” i wykład dr. Piotra Sadowskiego w Muzeum w piątek 4 czerwca o godz. 17. 
 
Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Informujmy, że Administratorem Danych Osobowych jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie z siedzibą przy ul. Krakowska 8, 34-143 Lanckorona, tel.33 876 35 67.
Kontakt do Inspektora Ochrony Danych 33 876 35 67.
Przesyłane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prowadzenia korespondencji.
Każda osoba przesyłając wiadomość zawierającą jej dane osobowe drogą elektroniczną ma prawo dostępu do tych danych, żądania ich usunięcia, sprostowania, ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec ich przetwarzania w związku z jej szczególną sytuacją, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

-->
Pozostałe aktualności
Warsztaty LATO W TEATRZE
2020-08-21
Kończymy dwutygodniową przygodę z teatrem, tańcem, śpiewem i zabawą. Zobaczcie co robiliśmy w ramach półkolonii lato w teatrze.
Półkolonia - "Lato w teatrze"
2020-08-10
Informujemy, że w dniach od 10.08-22.08 na terenie Ośrodka Kultury odbywać się będzie półkolonia artystyczna "Lato w teatrze"
URLOP URLOP URLOP
2020-07-24
W dniach 27.07 - 09.08 2020 r.  gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny z powodu urlopu pracowników.
Półkolonia LATO W TEATRZE
2020-06-30
Otwieramy nabór na półkolonię dla dzieci w wieku 7 - 14.
GOK nieczynny w dniu 12.06.2020
2020-06-12