Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

Polska Światłoczuła

2018-10-09

 

Polska Światłoczuła: bezpłatna projekcja filmu „Janka” i spotkanie z Janiną Ochojską w Lanckoronie

Polska Światłoczuła od siedmiu lat trafia z dobrymi polskimi filmami do miejscowości, w których brakuje kina. Na zaproszenie Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta – inicjatorów projektu - odpowiedziała Janina Ochojska, która będzie gościem kolejnej filmowej podróży. Weźmie ona udział w spotkaniach z widzami po projekcji filmu dokumentalnego „Janka”. W Lanckoronie bezpłatny pokaz i spotkanie z bohaterką filmu odbędzie się we wtorek 9 października 2018.

W 1992 roku Janina Ochojska założyła Polską Akcję Humanitarną, która od 26 lat nieprzerwanie zajmuje się pomocą osobom z wielu krajów, których codziennie funkcjonowanie zostało ograniczone przez klęski żywiołowe i konflikty zbrojne. Polska Akcja Humanitarna dba przede wszystkim o zapewnienie dostępu do wody oraz zorganizowanie odpowiednich warunków sanitarnych.

Reżyserka filmu "Janka" - Adela Kaczmarek - towarzysząc Janinie Ochojskiej przez siedem lat, stworzyła jej intymny portret, pokazując, że ograniczenia fizyczne nie zawsze muszą być tożsame z brakiem wewnętrznej siły, która co jakiś czas odradza się w człowieku wtedy, kiedy sam może przyczynić się do obalenia ograniczeń innych ludzi. Reżyserka towarzyszyła Janinie Ochojskiej podczas wyjazdów do krajów poszkodowanych, obserwując jej rozmowy z ludźmi, którzy potrzebują zwyczajnej, humanitarnej pomocy. Bohaterka filmu opowiada również o własnej chorobie, z którą mierzy się od wczesnego dzieciństwa, o samotności, podróżach i inspirujących spotkaniach z wieloma osobami, którzy przyczynili się do tego, że powstała Polska Akcja Humanitarna.

Projekcja filmu odbędzie się we wtorek 9 października o godzinie 18:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lanckoronie. Wstęp na pokaz jest bezpłatny – ilość miejsc ograniczona. Po filmie odbędzie się spotkanie i rozmowa z bohaterką filmu, Janiną Ochojską. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz umożliwienie spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

Zachęcamy również do śledzenia nas na Facebooku (facebook.com/polskaswiatloczula), na którym prowadzimy transmisje na żywo ze spotkań, które odbywają się po każdej projekcji, w każdym miejscu, do którego jeździmy. Jesteśmy również na Instagramie (instagram.com/polska_swiatloczula), na którym udostępniamy zakulisowe materiały z tras.

Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Pozostałe aktualności
Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Lanckoronie
2016-09-09
Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowane w Lanckoronie to już tradycja. Serdecznie zapraszamy na seanse i spotkania.   
KONCERTY !!!!
2016-07-14
Zapraszamy na koncerty i spotkania w ramach FESTIWALU TERRA ARTIS:) :)
Wieczór Bajania
2016-06-01
Relacja z Wieczoru Bajania w Jastrzębi
Relacje z warsztatów dziennikarskich
2016-05-30
Relacja z warsztatów dziennikarskich odbywających się w Jastrzębi
INFORMACJA
2016-05-26
w dniach od 26.05 do 29.05 Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny.