Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie

Znajdź nas na:

Wydarzenia

 

KONCERT w Cafe Pensjonat, Lanckorona

2017-01-22

 

an Řepka, czeski pieśniarz i songwriter, po raz trzeci wystąpi na kameralnej scenie Cafe "Pensjonat" przy lanckorońskim Rynku. Artysta nawiązuje do czeskiej fali muzyki folkowej lat 70. i 80. (Nohavica, Merta). Jego twórczość skupia się wokół odwiecznych wartości (miłość, wolność) i łączącego je motywu drogi. Oprócz własnych koncertów w kraju i za granicą, których dał już ponad 500, Jan Řepka organizuje słynny cykl wieczorów poezji śpiewanej OPEN MIC w Pradze i Brnie.Jan Řepka działa na czeskiej scenie muzycznej od końca lat 90. W ciągu ośmioletniej działalności w duecie Nestíháme wydał dwie płyty, zdobył wiele nagród i odbył ponad 500 koncertów w Czechach i za granicą. Od roku 2010 występuje solo lub z wokalistką Josefiną Žampovą, z którą nagrał płytę "Čistý byl svět".
Jego własna twórczość obraca się wokół wiecznej osi miłość-droga-wolność. Koncertom na żywo nadaje ton naturalność wokalna Řepki, jego dynamiczna gra na gitarze i starannie opracowana dramaturgia koncertów. Własny repertuar przeplata tłumaczeniami swoich słynniejszych poprzedników (Donovan, Bob Dylan, Mani Matter, R.E.M., Paul Simon), w ten sposób dokładając swoją cegiełkę do tradycji piosenki autorskiej.


Dotychczas najdłuższym tournee koncertowym było Czesko-słowacko-polskie muzyczne tournee na rowerze 2011. 
Podróż prowadziła przez 3 państwa, liczyła ponad 1900 km, a w jej czasie Jan Řepka zagrał 26 koncertów. Przez cały czas wiózł ze sobą cały sprzęt na specjalnie przedłużonym rowerze. Řepka zorganizował łącznie sześć tournee na rowerze, jak na razie ostatnie miało miejsce latem 2014 w towarzystwie kanadyjskiej wokalistki Leah Abramson.

Wśród innych wyjazdów zagranicznych Řepki wyróżnia się Szwajcaria, dokąd wokalista wraca już regularnie. Poza osobistymi przyjaźniami ciągnie go tam praca nad tłumaczeniami najważniejszego szwajcarskiego barda Maniego Mattera (1936-1972). Jego twórczość Řepka przedstawił czeskim słuchaczom w antologii Rozjímání o sendviči (Refleksje nad kanapką, 2016), zawierającej niemal połowę spuścizny Mattera.
Osobny rozdział aktywności Řepki stanowią tzw. domowe tournee, podczas których w unikalny sposób korzysta z bezpośredniej pomocy swoich fanów. Na rzecz wspierania tego typu niezależnej organizacji koncertów powsta
ł krótki dokument i szczegółowa instrukcja dla goszczących koncerty domowe.

W 2007 roku Jan Řepka wraz z publicystą, wokalistą i tłumaczem Michalem Bystrovem założył tzw. Karlínský Open Mic, obecnie cieszący się renomą najlepszej tego typu sceny w Pradze. Open Mic POTRVÁ (tak się obecnie nazywa projekt) zaprezentował do tej pory ponad 500 różnych autorów, a jesienią 2011 rozszerzył swoją działalność na Brno (Open Mic NA PRAHU, Café Práh).

JAN ŘEPKA / www.janrepka.cz
------------------------------------------------
bilety 15 zł w przedsprzedaży / 20 zł w dniu koncertu
***
Cafe "Pensjonat" to artystyczna kawiarnia i galeria mieszcząca się przy lanckorońskim Rynku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. Tutaj genius loci Lanckorony harmonijnie łączy się z klimatami odnajdowanymi w różnych zakątkach świata (www.cafepensjonat.pl)
.
Nasi przyjaciele

Restauracja Verona

veronalanckorona.pl

Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony

tpl.lanckorona.pl

Te­atr Fi­gur Kraków

teatrfigur.pl

„OGNISKO TERRA ARTIS”

www.terraartis.eu

Zespół Szkół w Lanckoronie

zswlanckoronie.internetdsl.pl

Zespół Szkół w Izdebniku

sp-izdebnik@krakow.home.pl

Stowarzszenie Akolada Izdebnicka

www.facebook.com/akolada.izdebnicka

FALKOSHOW

www.falkoshow.pl

NBS

Hotel Modrzewiówka

http://www.modrzewiowka.eu/

Gminna Biblioteka Publiczna w Lanckoronie

https://www.facebook.com/malopolskiinstytutteatralny

Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego

Agencja Artystyczna GAP

http://www.fundacja.e-gap.pl/

U Maciejowej

http://umaciejowej.pl/
Pozostałe aktualności
Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Lanckoronie
2016-09-09
Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowane w Lanckoronie to już tradycja. Serdecznie zapraszamy na seanse i spotkania.   
KONCERTY !!!!
2016-07-14
Zapraszamy na koncerty i spotkania w ramach FESTIWALU TERRA ARTIS:) :)
Wieczór Bajania
2016-06-01
Relacja z Wieczoru Bajania w Jastrzębi
Relacje z warsztatów dziennikarskich
2016-05-30
Relacja z warsztatów dziennikarskich odbywających się w Jastrzębi
INFORMACJA
2016-05-26
w dniach od 26.05 do 29.05 Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie będzie nieczynny.